Чи потрібно хрестити дітей при народженні?

612

Павло

Чому ви хрестите дітей при народженні? Біблія ж пише “ідіть, НАВЧІТЬ і охрестіть” та й Іісус же прийняв хрещення в зрілому віці!
Чи не повина людина це сама вирішувати чи хреститись чи ні? Куми це духовні наставники які мають навчати Слова дітей, а виходить що вони йдуть в церкву тільки на Пасху і ви таких благословляєте, чому?

Протоієрей Олександр Монич

Христос посеред нас, Павло!

Питання яке Ви надіслали нам – не нове. Воно цікавить всіх без винятку людей, навіть віруючих, скажімо так практиків в церковного простору. По мірі ваших питань в широкому запиті постараємося так і відповідати.

 – Чому ви хрестите дітей при народженні?

Таїнство Хрещення перш за все здійснюється над всім тими, хто повертається від «тьми до світла» (Діяння 26, 18), хто відрікається від сатани і переходить в царство Бога. Це таїнство є необхідністю в спасінні і його початку: «хто не родиться від води і Духа не зможе увійти в Царство Боже» (Ін. 3, 5). Чому хрестять дітей. По-перше всіх хто приходить до Христа, а це є і маленькі діти, Господь сказав таких Я не відгоню від себе (Ін. 6, 37). Окрему увагу зверніть на текст Євангелія від Марка 10, 13-15 де є чітко показано, що і дітей приносили до Господа. По-друге. За дітей у Хрещенні ручаються свідомі дорослі. І вони несуть неабияку відповідальність за цих похресників. Не може дитина, наприклад взяти участь в таїнстві Причастя, якщо вона не охрещена! Тому, коли росте тіло дитини ,Церква йде на допомогу і душі та духу. Це надзвичайно важливі речі. Ми не можемо чекати часу, коли буде так і так. Ми не знаємо, якою буде зростати дитина. Які вона буде мати примхи, емоції, почуття злі чи добрі. Ми цього не знаємо чи буде так. Церква відразу присвячує дитину Христу через таїнство Хрещення і таким чином у найвідповідальніший час формування свідомості, емоцій, почуттів, розуму Церква дає дитині силу Духа, Який все оживотворяє.

– Біблія ж пише «ідіть, навчіть і охрестіть»? Так, цілком вірно, але ці слова були сказані апостолам, які реально йшли у великий світ темряви для проповіді Христа. Завдання номер один перед апостолами була катехизація, місіонерство, гомілетика, і як результат цього – Хрещення. Важко повірити в те, що апостоли приходячи в домівки бачили дітей, «яких є Царство Боже» (Мк. 10, 14) і не хрестили їх!? Більше того, зверніть особливу увагу на текст (Кор. 7, 14) де апостол називає не охрещених дітей язичників «нечистими». В книзі Дій святих святих апостолів є написано, що апостолами був хрещений цілий будинок Стефана, і взагалі доросли і дітям належить обіцянка про Хрещення (Діяння 2, 39).

– Іісус же прийняв хрещення в зрілому віці?! Так! А Ви знаєте, що Йому взагалі цього не потрібно було робити, тому що Він був Богом! Але, щоб виконати всю правду Божу Він це зробив заради нас і нашого спасіння.  Іоанн Хреститель Хрестив в покаяння, заради віри в майбутнього Месію. Хрещення після Христа має зовсім інше смислове навантаження і значення. Це Хрещення умова спасіння. Причому не автоматична умова. Охрестившись ми не стаємо відразу автоматично святими! Це маленьке сім’я, яке ми повинні поливати добрим життям, справами, молитвою і тоді можливо Бог нас сподобить Свого Царства.

– Чи не повина людина це сама вирішувати чи хреститись чи ні? Якщо людина живе у тьмі, їй важко щось вирішувати! Це по перше. Чому? Тому, що вона не знає світла! Невже Вам здається, що я все життя можу робити що завгодно, а потім Хрестившись стати за дві години святим. Ні! І ще раз, ні! Людина повинна бути Хрещеною, бо тільки тоді в неї є шанс стати іншою і ближчою до Бога. Без таїнства Хрещення людина позбавляється найсвятішого спілкування з Богом через участь в таїнствах.

– «Куми», це духовні наставники, які мають навчати Слова дітей, а виходить що вони йдуть в храм тільки на Пасху і ви таких благословляєте, чому?

Бути хресним – це не фікція. Хто до цього так відноситься, біда такій людині, а ще більша біда тій дитині, в якої такі хресні. Обов’язок хресних – це щоденне молитовне спілкування з Богом за похресника. Духовне виховання. Якщо цього немає – це проблема не похресника, а преш за все його хресного чи хресної.

Поділитись:

2
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Настич РусланMenes Recent comment authors

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Menes
Guest
Menes

крестят крестом с распятием и удлинёньім нижним концом, что означает нижняя часть креста, соответствующая Задней сущности, была удлинена (так называемый длинный или латинский крест), то это означало акцент внимания, концентрацию на Задней сущности (постоянное страдание, напоминание о прошлом, отягощающем Душу, стимулирование чувства вины, обиды). А как ты уже понимаешь, если человек пребывает в состоянии Животного начала, такая активация Задней сущности — это, по сути, постоянное стимулирование депрессии, страха и самоедства. Когда-то Иисус сказал Марии: «Блаженна ты, Мария, потому что не плоть и не кровь открыли тебе это, но Отец Мой, сущий на небесах. И Я говорю тебе: ты — есть… Read more »

Настич Руслан
Guest
Настич Руслан

Вірші (Кор. 7, 14) і (Діяння 2, 39) не зовсім зрозумілі.Адже там написано,що чоловік невіруючий освячується віруючою жінкою.Що це означає,що він повинен охриститися насильно,без власної згоди,чи може те ,що він спасеться без хрещення і власної віри.Очевидно,що ні.Отже,може те,що він увірує через віруючу дружину і охреститься .Те саме можна сказати і по відношенні щодо дітей.Так само щодо обітниці,вона для всіх,коли вони увірують і приймуть Христа як Спасителя.Щодо того,що хрестили весь дім,теж не зовсім ясно.з одного боку в той час якщо батько приймав якесь рішення,то під це підпадав весь дім.Навіть рабів в домі єврея обрізували,не говорячи про членів сімї.В ті часи не… Read more »