Я хочу взяти благословіння на другий шлюб

Мар’яна

Слава Ісусу Христу! В мене таке запитання: я хочу взяти церковний розвід з колишнім чоловіком! Причина нашого розводу в тому, що він знайшов собі іншу і зраджував мені я намагалась зберегти сім’ю знаючи про його зради 3 роки, але зрештою не змогла так жити і ми розлучилися. Шлюб тривав з 2008 по 2013 рік. Зараз він одружився з іншою і чекають дитину, я також хочу влаштувати своє життя, але думка про шлюб в церкві не дає мені спокою. Порадьте будь ласка як поступити. І що потрібно для розірвання шлюбу. Буду вдячна за відповідь!

Протоієрей Олександр Монич

Слава на віки Богу!
Ваше питання не нове, і таке, яке дедалі більше не дає спокою багатьом людям. Перш за все перед нами є факт розлучення. Отже, Ви вже просите у Церкви по факту те, що трапилося без Церкви. Можна сказати Ви самовільно вирішили своє питання по-своєму. По друге, щодо термінології. Памятайте, що Церква в лиці єпископа не дає розлучення, бо розірвати те, що відбулося колись в храмі між двома молодими людьми Церква не має сили і права. Чому? Тому, що священнослужитель звершив тільки Чин Таїнства Вінчання, а саме Вінчання відбулося через Вашу взаємну згоду, віру і бажання. Його звершив Господь.
Проте, існує процедура так званого “благословіння вступу в другий шлюб”! Це є можливим зробити. Більше того, якщо Ви будете вінчатися з новим чоловіком, який не був Вінчаним з іншою, Вас священнослужитель буде вінчати по першому чині.
Сама процедура отримання такого благословіння така: Вам потрібно прийти до Єпархіального управління Мукачівської Православної єпархії. Наші координати:
89600, м. Мукачево, вул. Єпархіальна, 12. Тел.   факс (03131) 2-14-61; 2-15-15; Офіційний сайт: http://mukacheve.church.ua Е-mail: mpe-info@yandex.ua,
і оформивши відповідне подання на імя владики, отримати дозвіл на вступ в другий шлюб. На місці, заповнюється відповідного зразка прохання до нього додається копія паспорта (відповідні сторінки) та копія Свідоцтва про розлучення. Майте на увазі, що в прохання вписується прізвище, імя та по-батькові чоловіка з яким Ви маєте намір вступити в другий шлюб! Якщо такого чоловіка немає, немає сенсу, просто так для “спокою” робити це. В прохання вказується обовязково людина, з якою Ви хочете вінчатися! В іншому випадку владика прохання не затвердить.
(Переглядів 1 668)
Поділитись:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

six + 14 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.