Навіщо потрібен храм, якщо «Бог у мене в душі»?

Якщо Ви вважаєте так, тоді хочеться Вас запитати: «Як Ви досягли такого результату, що Бог у вас в душі? Поділіться своїм досвідом». Якби так сказав преподобний Серафим Саровський, то його слова були б зрозумілі і переконливі він ходив до церкви, сповідався, Причащався – Бога в себе приймав в Таїнстві Причастя, жив повністю Заповідями Божими, тому Бог дійсно був в його душі. Плоди перебування Бога в душі відомі. Це любов, радiсть, мир, довготерпiння, доброта, милосердя, вiра, лагiд­нiсть, стриманiсть. (Гал.5–22.23). Але коли людина гнівається, проклинає, не стримується, ні в слові, ні в ділі, має нерозкаяні, нечисті гріхи і при цьому говорить про те, що «Бог у нього в душі», то подібна заява про себе викликає у воцерковленої віруючої людини, щонайменше, подив. При цьому часто у подібної людини пізнання Бога обмежується формулюванням: «Щось «там» є». А це означає, що Бог стоїть в його житті на останньому місці – на першому місці у людини – різна життєва суєта, не завжди безгрішні розваги та задоволення для себе. І тільки іноді згадає така людина про Бога і в кращому випадку зайде в Церкву, щоб поставити свічку. Але, що означає свічка? Богу свічки не потрібні, ніяка свічка душу людини не врятує, і ніхто від Бога свічкою не відкупиться. Свічка має всього два значення: перше значення – символ молитви (своїм вогником вона символізує горіння нашої внутрішньої молитви), і друге значення – форма пожертви на храм. Поставити свічку, символізуючи нашу жертву і молитву – справа хороша, але якщо відносини з Богом в храмі обмежуються запалюванням свічки, то про таку людину можна сказати, що на грудях у нього хрестик, а в душі «нулик» і ні про якого «Бога в душі» говорити не приходиться.

 Що потрібно для того, щоб Бог був у душі?

Кожна людина після Хрещення забруднила свою душу гріхами своїх справ, забруднила одяг душі своєї брудом своїх гріхів. Всі до одного забруднили свої душі, немає жодного праведного перед Богом. І щоб Бог увійшов в душу людини, потрібно людині покаятися, усвідомити, що його життя не відповідає Заповідям Божим.

Необхідно очистити одяг своєї душі в Таїнстві Сповіді. І потім можна буде людині прийняти Бога в себе в Таїнстві Причастя. І тоді Бог поселяється в смиренну і чисту душу. І потрібно надалі стежити за чистотою одягу своєї душі, вчасно очищаючи з неї неминуче виникаючі нові брудні плями в Таїнстві Сповіді, і завжди приймаючи в себе Бога – джерело життя в Таїнстві Причастя Тіла і Крові Христових. Недостатньо – перестати грішити, залишивши в минулому найбільші гріхи свого життя: для людини, хрещеної колись давно, і забувшої про очищення своєї душі в Таїнствах, забувшої про заповіді Божі, її хрещення – буде приводом до більшого осуду на Суді Божому. Покаймося, поки ще є час життя, поки Бог прощає всі гріхи, і будемо постійно пам’ятати про це. Покаймося, поки ще є час життя, і є сили приходити в храм і приступати до Сповіді і Причастя – таїнствам, доступним всім вірним православним християнам. Дані таїнства доступні і бідному, і багатому, участь в них не придбати ні за які гроші, але тільки через старанну підготовку і щире покаяння. Пам’ятаймо про це!

(Переглядів 149)
Поділитись:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 + seventeen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.