Богородичний центр (оновлено)

Місто над Ужем так само як і весь наш край славиться своєю духовністю, але останнім часом

через труднощі, які переживає сьогодні наша країна та інші негативні чинники політичного і державного життя – призводять багатьох до розпачу. Цим та з метою матеріального збагачення користуються різні шахраї та шарлатани. Можна занятись очищенням карми, злітати на декілька годин в астрал, бути сверхлюдиною, очистити, підворожити або відворожити, зняти закляття … Дуже багатий вибір пропонують нам під виглядом сект, культів, окультних вчень, тренінгів, вивчення іноземної мови та ін. «Остерігайтеся лжепророків, які приходять до вас в одежі овечій, а всередині — вовки хижі.» (Мф.7.15)

Останнім часом періодично в наш край починають заїжджати і освоюватись «гості» які активно діють у нас під виглядом розповсюдження літератури (книги схожі на християнські) та сіють свої плевели у душах наших краян. Одними із таких які активно займаються розповсюдженням свого вчення є Богородичний центр, в якого навіть зареєстрована громада під назвою “православна релігійна громада апостольської традиції “Вишукування загиблих” яка на жаль існує і діє в с. Кібляри Ужгородського району. Слід кортко знати про них та загрозу, що вони собою представляють.    БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ!

Матеріали для скачування!

1 сторінка

або

2 сторінка

“Були i лжепророки серед людей, як i у вас будуть лжевчителi, якi внесуть згубнi єресi i, вiдрiкшись вiд Владики, Який вiдкупив їх, накличуть на себе скору погибель”. (2Пет.2:1).

Засновник.
Веніамін Якович Береславський (Янкельман), інакше о. Іоанн разом з Сергієм Юрійовичем Большаковим в 1991 році зареєстрували в Москві благодійний фонд “Богородичний центр”. Береславський В.Я., який встиг видати понад 20 книг про “одкровення”, отриманих ним від ікони Богоматері “Одигитрія”, з 03.02.1971 року спостерігався в психоневрологічному диспансері, кілька років був інвалідом 2 групи з психічного захворювання, з 1990р. психоневрологічний диспансер відвідувати перестав.

Релігійна доктрина.

Божа Матір є подателька Духа Святого і Сама є Дух Святий. Богородичним Центром створено і перейменовано безліч релігійних і громадських організацій: “Вселенська Російська Маріанська Церква”, церква “Марія – ХХI століття”, Кафолична громада “Нова святая Русь”, “Фонд Нової святої Русі”. Остання назва, під яким діє організація, – “Кафолична православна церква Божої Матері Державна”.

У службах використовують православну символіку, ікони, молитви зі своїми додатками, “служать” літургію свят. Іоанна Златоуста, “священики” одягнені були спочатку в блакитний одяг, а тепер в чорні ряси.

Основні заходи.

Організація проводить один раз в 3-4 місяці Богородичні Собори – яскраві вистави, подібні на гала-концерти і насичені православною і католицькою символікою.

Ствердження.

Еклезіологічні уявлення викладені в тезі: “Церква Христова не відбулася”, тому потрібна нова “Церква Богородиці”.

Вважається, що організація веде свій початок з надр Істинно-Православної (Катакомбної) Церкви і є духовною спадкоємицею Тихоновської гілки Російського Православ’я.

Насправді було так: 13.02.93р. єпископ Істинно Православної Церкви (не визнаної Російською Православною Церквою) Никон (Ламакін) направив до комісії про свободу совісті та віросповідання Моссовєта листа, в якому говориться: “03.06.92р. Окружне послання схимитрополита Феодосія і митрополита Єпіфанія повідомило, що Береславський Веніамін Якович і Большаков Сергій Юрійович, висвячені в ієромонахів, відлучені від Істинно-Православної Церкви за відхід від своїх єпископів в самочинне збіговисько, непокору ієрархії Тихоновської ІСЦ і поширення псевдовчення про “Третій Завіт”.

Більшість не воцерковлених людей приймають “богородичників” за нову православну церкву, тому, що вони використовують православну термінологію, ікони, символіку та інше.

Порівняння з християнством.

Богородичний центр. Свята Трійця представлена ​​як Отець, Син і Святий Дух в образі Божої Матері. Зв’язкового богослов’я у організації немає. Іпостасі Св. Трійці в “одкровеннях” постійно змішуються і взаімозаміняються.

Християнство. Бог єдиний в трьох Лицях: Отець, Син і Святий Дух. Мф.3: 16-17, 2Кор.13: 13, 1 Кор. 8: 6, Мф.28: 19, Ін. 3:16, Ін: 1: 18, Мк. 12:29, Як. 2:19, Ін. 17: 3, Юд. 1:25, Ін. 14:26, 1 Тим. 2: 5, 1 Тим. 1:17. Божа Матір є самостійною особою.

Богородичний центр. Божа Матір управляє світом, Вона його спасительниця.
Християнство. Бог – Творець і Промислитель світу. Людину може врятувати тільки Бог (Бут.1; Ін.3: 17; Ін.10: 27-28).

Богородичний центр. Духовне народження у Христі можливо тільки через Пречисту (Божу Матір). “Жоден не народжений від Мене, не пізнає Христа, бо Я є Мати нового духовного народження”.

Християнство. “Бо так полюбив Бог світ, що віддав і Сина Свого Єдинородного, щоб усякий, хто вірує в Нього, не загинув, а мав життя вічне” (Ін.3:16).

Богородичний центр. Існує три хрещення: перше – водне, друге – Духом, третє – вогненно-кровне – вищий тип для обраних.

Християнство. Хрещення одне – водою і Духом Святим (Ін.3:5, Символ віри).

Богородичний центр. “Божа Матір – Первосвящениця за чином Мелхиседековим. Двоє (Син Божий і Матір Божа) благословенні на Подвиг Хресний” (Богородичний Собор 1991р).

Християнство. Цар Давид пророкував про Христа: “Ти священик повік за чином Мелхиседековим” (Пс. 109:4).

Богородичний центр. Божа Матір була розіп’ята з Ісусом Христом. “Я прийняла Розп’яття з Ним і стала Соіскупітельницею роду”.

Християнство. 28 серпня Православна Церква святкує Успіння (мирну кончину) Божої Матері. Господь Ісус Христос – єдиний Спаситель (1Кор.1:30; 6:20).

Богородичний центр. Богородиця є посередницею між людством і Богом, Вона дає власні заповіді, в тому числі і заповідь любові до Бога і до ближнього і вимагає особливої ​​”богородичної святості”.

Християнство. Ісус Христос – єдиний посередник між Богом і людьми (Ін.14: 6, 1Тим.2: 5), Він дав заповіді: “Люби Господа Бога твого всім серцем твоїм” – перша, і друга, подібна їй: “Люби свого ближнього, як самого себе” (Мк.12: 30,31).

Богослов’я організації побудовано на безперервних “одкровеннях Богородиці” “пророку” Іоанну (Береславському), тому в ньому набагато більше істеричної екзальтації, ніж логіки. Духовні міркування святих отців Церкви перекручуються і підміняються в “повчаннях” і “пророцтвах” керівників організації псевдо-благочестивим пафосом. У будь-якій дискусії або особистій бесіді авторитет цих “пророцтв” вище доводів розуму, авторитету Священного Предання і Священного Писання.

Негативні сторони.

Незважаючи на шанування Божої Матері, “богородичники” стверджують, що світове зло сконцентровано в жінці. “Мати – постійний об’єкт цинічних висловлювань і базарною лайки керівних діячів секти “Богородичний центр”- робить висновок д.ю.н. Ю.М. Антонян, наприклад: “б …”, “знаряддя сатани”, “дияволка”, “блудниця вавилонська”, “в утробі жінки престол поставлений сатаною”. Це все створює потворно-негативне уявлення про жінку. В організації існує “чин зречення від матері”.

Психологічні аспекти.

Богородичний центр віднесено до деструктивних релігійних організацій: Інформаційним листом Мінздравмедпрома від 21.09.1996р. Аналітичним вісником Держ. Думи від 03.1998г. Довідником “Нові релігійні об’єднання Росії деструктивного релігійного і окультного характеру”, Бєлгород, 2002р. Деструктивною релігійною організацією називається організація, яка застосовує обман при залученні і контроль свідомості для своїх членів без їх на те згоди.

Обман при залученні.

Залучення відбувається на виставках, таких як “Росія – Держава Богородиці”, “Церква Соловецька” або на “Соборах Шлюбної трапези”, де “ви зодягнетесь в сонце Божественної любові”, а також при розповсюдженні книг у різних містах.

Контроль свідомості полягає в контролі поведінки, контролі інформації, контролі мислення і контролі емоцій.

Контроль поведінки.

Контроль поведінки полягає в перериванні зв’язків з друзями і рідними, особливо з матір’ю. Проживання на спільних квартирах (скініях), а від’їзд в інше місто сприяють зміні стилю життя.

Контроль інформації.

В організації використовується література, написана керівниками: Одкровення Божої Матері, Родовий потік, Горний потік, Сповідь пораненого серця, Св. Єфросинія Мироточива, Голос Господа на Літургії, Проповіді ( “єпископів” організації) і т.д.

Дивитися ТБ і слухати радіо не рекомендується і навіть забороняється, тобто йде обмеження і заборона інформації, що надходить ззовні. Випускаються свої газети: “Лицар віри”, “Милосердя Богородиці”, “Державна Мати”, “Століття Богородиці” та інші, є свої календарі.

Контроль мислення.

В організації практикується вживання “своєї мови” і словесних кліше. Література, що видається і вивчається в організації, не дає свободу думки, адепти мислять штампами з “одкровень о. Іоанна (Береславского) “вже ставшого Архієпископом, наприклад: “не май суджень”. У послідовників виховується фанатизм і неприязнь до навколишнього світу, проводять “уявний піст”. Спільними екзальтованими молитвами і нав’язуються уявленнями і образами людини доводять до стану істеричного екстазу.

Контроль емоцій.

У адептів формуються почуття провини і емоція страху. Винна людина у всіх своїх справах перед оточуючими, перед Богом, і, в першу чергу, перед Божою Матір’ю. З’являється страх покинути організацію, тому, в що будинку знаходиться “мати – породження сатани” і тільки в організації порятунок.
Поширеною практикою Богородичного Центру є розсилка своїх неоплачених рахунків до різних установ і фірми з проханням оплатити їх в якості благодійної допомоги Православної Церкви.

Свої богослужіння “богородичники” здійснюють в орендованих приміщеннях або мають у власності будинки, де організовано “монастирі”.

Вражають маячні твердження і псевдо благочестиві вигадки, що з’являються в матеріалах “богородичників”. Наприклад, йдеться про те, що розстріляний брат царя Миколи Другого – Михайло Романов “дивом” врятувався і прожив на Соловках під ім’ям архієпископа Серафима Поздєєва. Ця брехня широко поширюється в писаннях і “одкровеннях” “богородичників”. Наприклад в книзі “Серафим Соловецький умилений”. У них виникло навіть вчення про “Соловецьку Голгофу”. Ці ідеї пропагуються на виставках, які часто називаються “Таємниці другий Соловецької Голгофи”.

Православна Церква вшановує пам’ять своїх новомучеників і сповідників і давно висловила своє ставлення до “Богородичному центру”.

В Ухвалі Архієрейського Собору Православної церкви 1994 року “Про псевдохристиянські секти, неоязичництво і окультизм” сказано: “Протягом усієї земної історії Єдиної Святої Соборної і Апостольської Церкви в світі повставали противники Христової віри, намагаючись перекрутити її суть, прагнучи підмінити істинне вчення помилковим, в розрахунку на нетвердих у вірі, “Ми ж не з тих, що вагаються на погибель, але стоїмо у вiрi на спасiння душi” (Євр.10:39). З’явилися свої лжепророки, керуючи так званим “Собором Нової Святої Русі (Богородичним центром), що претендують на володіння якоюсь “древньою мудрістю”, прихованої від непосвячених”.

ДАЛІ БУДЕ

(Переглядів 471)
Поділитись:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

seventeen − 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.