Ірина
Слава Ісусу Христу! Скажіть будь-ласка, чи потрібно освячувати памятники? Одні кажуть, що спеціально отця запрошують, службу наймають на цвинтарі, інші, що достатньо й того, що на Великдень іде служба за загальне поминання і священики кроплять могили.
протоієрей Олександр Монич
Слава навіки Богу! Передусім дякуюємо за запитання! Щодо освячення надмогильних памятників, то Ви повиннні добре усвідомлювати, що будь-які речі, крім молитви є другорядними у справі спасіння душі людини, якої вже немає тут на землі. Ми живі ставимо памятники через те, що це є виявом нашої поваги до них. Не більше і не менше. За людину ми повинні безперестанно молитися. Це є головним для них і для нас. Власне тоді й відбувається спілкування з цією людиною, а не через надмогильну плиту чи то памятник. Якщо Ви вже замовили памятник, то звичайно краще його освятити окремо, закликавши для цього священнослужителя. Священик звершує окрему літію за померлим, після чого прочитавши молитву на освячення кропить памятник святою водою. Чому окремо потрібно це робити? Передусім з практичної сторони. На свята про Ви писали, священик має мало часу для цього. А, в окермий день і Вам буде приємніше довше помолитися за померлого і для священика це буде практичніше і краще.
Що може зробити мама для свого дитяти, яке народилося і померло в той же день і , звичайно, охрестити його не встигли. Чому церква відвертається від таких діток??!